CZ SK

Vozík za kolo a sportovní kočárek v jednom

S novým přírůstkem do rodiny přichází i spousta nových otázek, na které budete hledat odpověď. V aktivních rodinách se dříve nebo později řeší, jestli si pořídit vozík za kolo. Jaké jsou hlavní výhody dětských vozíků Qeridoo?

 

 

Sportovní kočík

Dětský vozík na cyklovýlety

Vozík za kolo je nejnovější alternativou pro rodinné cyklovýlety. Je to trend jen několika posledních let, ale svou oblíbeností se už hravě vyrovná mnohem starším zadním sedačkám. Obrovskou výhodou dětského vozíku je, že v něm díky speciálním vajíčkům a miminkovníkům můžete převážet děti už od prvního měsíce života. To v sedačkách nejde. Dítě se nejdříve musí naučit samostatně sedět a držet hlavičku, až pak může do sedačky.


Vozík Qeridoo a jeho využití

 

Vozíky mají navíc lepší odpružení, takže je jízda pro malé pasažéry pohodlnější, než v kterékoliv sedačce. Plusem vozíků je i to, že trubková konstrukce chrání dítě ze všech stran a způsob uchycení za kolo zajišťuje, aby v případě pádu kola vozík zůstal v horizontální pozici.

Sportovní kočárek na ostatní aktivity

Dětský vozík má i další přednosti. Je neskutečně variabilní. Stačí odmontovat tažnou tyč, namontovat otočné kolečko a promění se ve sportovní kočárek. Přikoupit se dá i joggingové kolečko na běh nebo jízdu na inlinech a existují dokonce ski sety namísto kol, takže v zimě můžete s vozíkem vyrážet i na běžky. Praktickou vychytávkou je i velký zavazadlový prostor a dostupnost jedno i dvoumístných variant. Plusem je i možnost dokoupení druhého tažného zařízení na kolo, aby mohli s vozíkem jezdit střídavě oba rodiče.


Vozík Qeridoo
 

Odpůrci vozíků jim vyčítají nedostatečný, respektive žádný kontakt s dítětem za jízdy, a taky to, že dítě ve vozíku chytá kamínky, nečistoty a prach od zadního kola. Nejnovější dětské vozíky za kolo Qeridoo jsou však vybaveny až 3 samostatnými clonami (proti hmyzu a prachu, proti slunci, proti dešti a větru), takže argument o nečistotách je spíše lichý. I komunikaci s dítětem se dá vyřešit. Vynalézaví rodiče instalují do kabiny dětské chůvičky, aby věděli, co se za jízdy ve vozíku děje.

 

Na cyklistických fórech schytávají vozíky kritiku i za to, že mají výrazně menší výšku než samotný cyklista, takže je ostatní účastníci provozu mohou přehlédnout. Právě proto jsou všechny vozík z výroby vybaveny výraznou vysokou vlaječkou, odrazkami a velkou spoustou reflexních prvků.

Objektivní nevýhodou vozíku může být větší šířka, takže musíte počítat s tím, že se neprotáhnete všemi lesními pěšinkami. Ve městech pak pozor na ostrůvky, obrubníky a vyvýšené krajnice silnic. Za mínus se dá považovat i horší skladnost. Vozík se sice dá složit "na placku", ale stejně pro něj musíte počítat s místem navíc, ať už v garáži nebo v kufru auta při cestování. Pozitivní ale je, že na dovolenou už nemusíte brát kočárek navíc.

Proč zvolit dětský vozík Qeridoo?

+ trubková konstrukce chrání dítě při nehodách

+ dítě má pohodlnější posed a dostatek místa

+ umožňuje přepravovat i nemluvňata od 1. měsíce věku (při dokoupení miminkovníku)

+ využijete ho i pro jiné sportovní aktivity

+ máte k dispozici velký zavazadlový prostor

+ můžete převážet více dětí (dvoumístné varianty)

+ spolehlivě chrání děti před větrem i deštěm

+ když máte vozík, nemusíte brát kočárek

- vozík lze lehce složit na placku, ale je třeba počítat s místem navíc při přepravě i uskladnění

- souprava je širší a delší

 

klikni pro velký obrázek