CZ SK

Víme, kam na aktivní dovolenou s dětmi a kočárkem Qeridoo

Už máte dost válení na rozpálené pláži a kynutí z all inclusiv programů? Vydejte se na aktivní dovolenou po krásách České republiky. A vezměte s sebou i své děti. Že jsou na pěší turistiku nebo jízdu na kole malinké? S kočárkem Qeridoo je problém vyřešen.

Kam na aktivní dovolenou s kočárky Qeridoo

Objevujte krásy České republiky, a nejen její, společně se svými dětmi. Aktivní dovolená na kolech se stává čím dál větším trendem. A díky kočárkům Qeridoo je dostupná i pro rodiny s malými dětmi. S Qeridoo jste vždy o krok napřed! Ať už na kole, kolečkových bruslích, v pohorkách, teniskách nebo na lyžích.

Česká republika je trendy

Dle průzkumů EU si ČR za cílovou destinaci zvolilo v minulém roce téměř 50 % Čechů. A není se co divit. Letní teploty u nás se v posledních letech hravě vyrovnají teplotám v jihoevropských zemích, zároveň roste nabídka a kvalita ubytování v českých luzích a hájích. Velkým lákadlem je také celkem nízká finanční náročnost. No a samozřejmě nelze opominout rozmanitost a krásu české přírody, architektury a kultury.

Rodiče šlápnou do pedálů, děti se kochají

A jak nejlépe poznat během krátké dovolené co nejvíce z navštívené destinace? Přeci na kole. V dnešní době je naše republika celkem hustě protkaná cyklostezkami, po kterých se snadno a bezpečně dopravíte k mnoha zámkům, hradům, přírodním rezervacím, jezerům a přehradám, ale i do hor a k muzeím.

Pokud jsou vaše dítka na jízdu na kole zatím příliš malá a nechcete, aby za vámi „visela“ na cyklosedačce, je Qeridoo jasnou volbou. Dítě/děti sedí v pohodlí a bezpečí kočárku, mají perfektní výhled, prostor pro hraní si s hračkami, svačinku, a když na ně přijde spánek, tak je pětibodové pásy udrží v mnohem příjemnější poloze než na klasické cyklosedačce. Díky kvalitnímu odpružení (tlumič + pružina) je nebude rušit žádné nepříjemné drncání, ani poskakování.

Pěšky nebo běžky

Pokud nejste zrovna cyklisticky založení, můžete Qeridoo kočárek využít i pro pěší nebo běžeckou turistiku. Zejména v terénu a horách oceníte velká kolečka, která hravě zvládnou i obtížnější terén, kterým by běžný kočárek projel jen s obtížemi. Běh vám usnadní speciální joggingové kolečko. A co vás možná překvapí, tak s Qerideem můžete vyrazit i na lyže! To znamená, že sezóna aktivních dovolených s dětmi nikdy nekončí!

Kam na dovolenou s dětmi?

Na závěr pro vás máme pár tipů na místa, která stojí za to navštívit:

  • Jižní Morava – víno, ženy, zpěv, plno možností ke koupání a kempování (ve stanu i v karavanu), nádherné hrady a zámky (Lednice, Valtice, Mikulov, Dívčí hrady, Děvín, Vranov nad Dyjí), ZOO Brno, Pálavské vrchy

 

  • Beskydy – kopce, hory (Lysá, Ostrá, Smrk, Radhošť), doly, ZOO Lešná, Satinské vodopády, Pustevny, Štramberská trúba, Technické muzeum v Kopřivnici a kousek to budete mít i do Ostravy, kde můžete zabrousit do Dolní oblasti Vítkovice

 

  • Východní Čechy – hory plné skiareálů a zajímavých cyklistických tras (Orlické hory, Krkonoše), nejvyšší vrchol ČR Sněžka, ZOO Dvůr Králové nad Labem, Adršpašsko-Teplické skály, krásné hrady a zámky (Opočno, Častolovice, Náchod, Litomyšl), lanové parky (Říčky, Pardubice, Dolní Morava), Stezka v oblacích Dolní Morava, koupání (Rozkoš, Pastviny, Stříbrný rybník v HK)

 

  • Severní Čechy – hory a nádherná příroda (České středohoří, Jizerské, Lužické), NP České Švýcarsko, Ještěd s turisticky atraktivním Libercem (ZOO, botanická zahrada, Babylon, IQpark), koupání na Mácháči, Muzeum sklářství Železný Brod

 

  • Lázeňský západ Čech – lázně (KV, Františkovy, Mariánské, Kynžvart), rašeliniště, slatiniště, naučné stezky, hrady a zříceniny (Loket, Kyšperk, Šumburk, Egerberg) hory (Klínovec, Boží Dar, Plešivec), lanové parky (Prášily, Sušice)

 

  • Šumava – dokonalá příroda CHKO a NP Šumava, hory, rašeliniště, naučné stezky (Srní, Soví, Jelení u Kvildy), Boubínský prales, hrady a zříceniny (Velhartice, Rabí, Kašperk), jezero Plešné, koupání a Stezka korunami stromů na Lipně, plno cyklotras po rovince, které hravě zvládnete i s vozíkem zapřaženým za kolem

 

  • Jižní Čechy – nádherná města se zachovalou lidovou architekturou a malebnými uličkami (České Budějovice, Český Krumlov, Písek, Třeboň, Jindřichův Hradec), hrady, jejich zříceniny a zámky (Hluboká, Český Krumlov, Kozí Hrádek, Helfenburk), dobře známé třeboňské rybníky vhodné ke koupání i rybaření, různé naučné stezky a

klikni pro velký obrázek