CZ SK

S dětským vozíkem Qeridoo na elektrokolo

V dnešní době je aktivní trávení času i s těmi nejmenšími dětmi tak snadné! Díky multifunkčním kočárkům Qeridoo se nemusíte vzdávat ani oblíbených cyklovýletů. Jen je třeba je lehce přizpůsobit malému či malým pasažérům. S těmi by se vám náročné traily zdolávaly poněkud hůře. Stále však můžete jezdit po rovinkách i kopcích dle vaší fyzické kondice.


Že ta fyzička po porodu ještě není 100%, ale cyklovýlety v horách vám opravdu chybí? Co si budeme povídat, s dítětem v dětském cyklovozíku je šlapání náročnější, než když jedete „nalehko“. Obzvláště v těch kopcích. A to i v případě, že si vozík zapřáhne táta, který má síly více. Ale co teď? Vozík máte nebo plánujete, ale úplně zničit se zase nechcete...

 

Přemýšleli jste nad elektrokolem?

Elektrokola se těší čím dál tím větší oblibě. Většina světových výrobců jízdních kol dnes nabízí širokou škálu elektrokol, a to jak horských, tak krosových, silničních i městských. Elektrokolo vám cestu s dítětem za zády nepochybně usnadní. Přesto vám nic nebrání pořádně si šlápnout do pedálů. Záleží jen na vás, jakou intenzitu přípomoci si dopřejete. Jedno je jisté. Kopce zdoláte i bez jazyku na vestě.

 

Pokud vás myšlenka na oživení vaší cyklo stáje elektrokolem zaujala, nabízí se otázka:

Jak vybrat to správné elektrokolo pro vaše výlety?

 

Nejprve je potřeba si ujasnit, v jakém terénu budete na elektrokole jezdit. Pro kratší jízdy městem a po udržovaných cyklostezkách je skvělou volbou městské elektrokolo. U něj oceníte snížený rám pro pohodlné nasedání i sesedání z kola a další vychytávky, které vám zpříjemní cestu. Městská kola Electra vám třeba nabídnou patentovanou Flat Foot Technology. Uvolněný, vzpřímený posed prospěje ramenům a zbytečně nezatěžuje záda, zápěstí ani krk. Kdykoli můžete stoupnout celými chodidly na zem, aniž byste museli sesednout z extra pohodlného sedla.

 

Pro delší vyjížďky a náročnější jezdce je k dispozici celá řada krosových či trekingových elektrokol. Ta jsou navržena pro jízdu po zpevněných i nezpevněných stezkách a obvykle jsou vybavena výkonnějšími motory se silnějšími bateriemi. Posed už je více uzpůsoben ke zdolávání kopcovitého terénu.

 

Jestliže je vaší doménou náročný terén, pak pro vás bude ideální variantou horské elektrokolo. S tím projedete lesem, kamením i bahnitými úseky. A samozřejmě s ním můžete i na zpevněné cesty. Nejste-li si tedy jisti, kam vás vaše cesty nejčastěji zavedou, bude pro vás právě horské elektrokolo sázkou na jistotu.

 

Kromě terénu, kterým budete jezdit, je potřeba se rozhodnout, kolik jste ochotni do elektrokola investovat. Od toho se odvíjí kvalita komponentů a výkonnost motoru. U elektrokol se dnes rozlišují dva typy motorů podle jejich umístění. U levnějších modelů se používá motor v náboji zadního kola, který je spolehlivý a slušně výkonný. U středových motorů je nabídka výrazně větší a pokud máte možnost, doporučujeme zvolit právě ten. Elektrokola se středovým motorem jsou totiž výborně ovladatelná a mají lepší těžiště. Tento klad v kombinaci s dětským vozíkem určitě oceníte.


Na co si dát u elektrokola ještě pozor?

 

Při výběru elektrokola vás bude jistě také zajímat, jak daleko s jeho pomocí dojedete. Dojezd výrazným způsobem ovlivňuje zvolený jízdní režim, kapacita baterie, výškový profil a typ povrchu trati, tlak v pneumatikách a hmotnost jezdce. Právě u posledně zmíněného aspektu je potřeba počítat i s hmotností dítěte (nebo dětí) a samotného vozíku. Rozhodně se tedy vyplatí zabrousit mezi kvalitnější motory a baterie, ať vám nedojde šťáva v elektrokole zrovna ve chvíli, kdy se vám to bude nejméně hodit. Pak totiž nebudete mít na svých bedrech (a v nohou) jen váhu dětí a vozíku, ale i kola, jelikož většina elektrokol má oproti klasickému kolu několik kilogramů navíc. Máte u delší trasy obavy, že vám kapacita baterie nebude stačit na celou cestu? Navíc vás čekají kopcovité úseky? Pak raději v těch snazších částech zvolte nižší stupeň přípomoci, ať si tu pořádnou elektrickou přípomoc ušetříte na náročnější terén.

 

Co říkáte, bude pro vás tou pravou volbou klasické jízdní kolo nebo elektrokolo? Je to jen na vás...

 

klikni pro velký obrázek