CZ SK

Nový vozík za kolo QUPA

Základní model dětského vozíku za kolo Speedkid se letos dočkal nástupce. Novinka od Qeridoo pro rok 2022 s názvem QUPA dostala ve srovnání se svým předchůdcem modernější design, objemnější zavazadelník, lepší odpružení, vyšší jízdní komfort a překvapivě i nižší prodejní cenu. Pokud tedy hledáte funkční, pohodlný a cenově dostupný vozík pro svou ratolest, je novinka od Qeridoo jasnou volbou.

 

 

Na vzhledu záleží

Moderní a aerodynamické tvary nového vozíku prozrazují, že si na vzhledu dali návrháři z Qeridoo obzvlášť záležet. Designově teď jednomístná i dvoumístná QUPA zapadá do celé rodiny vozíků Qeridoo víc než starší Speedkid. Lehký hliníkový rám QUPY, který chrání pasažéra ze všech stran, dostal elegantní šedý kabátek s limetkovým lemováním a integrovanými reflexními prvky. Viditelnost zvyšují i páry odrazek vepředu a vzadu, zadní blikačka na rukojeti, která je součástí balení, reflexní bočnice plášťů a výrazná oranžová vlaječka.

 

QupaQupaQupa

 

Voděodolný a snadno omyvatelný materiál kabiny je dostatečně pevný, takže snese i hrubší zacházení při skládání, přepravě nebo skladování. Kryt nástupního otvoru s velkým předním oknem z prodyšné síťoviny chrání dítko před hmyzem a případnými nečistotami. Na síťku se pomocí suchých zipů připevňuje polohovatelná clona proti slunci. Za deště nebo za větru stačí ze stříšky vozíku srolovat průhlednou, nepromokavou fólii a zakrýt celé síťovinové okno.

 

QupaQupaQupa

Madlo s ruční brzdou se dá polohovat. Uvnitř je polstrovaná sedačka a praktická kapsička z obou stran.

 

Uvnitř má malý pasažér (eventuálně dva malí pasažéři v případě verza QUPA 2) k dispozici polstrovanou sedačku i opěradlo s 5bodovými pásy. Dodatečnou vystélku pro ještě větší pohodlí se dá pořídit za příplatek, stejně jako opěrku hlavy. Bezpečnostní pásy mají měkčené chrániče, aby se nezařezávaly do ramenou a mezi nohy. Po stranách pod každým oknem můžete dítěti do připravené kapsičky schovat pitíčko nebo oblíbeného plyšáka.

 

QupaQupaQupaQupa
Vozík má sadu odrazek, nepromokavou stříšku se sluneční clonou, rychle odpojitelná všechna 3 kola a dá se snadno složit.

 

2 v 1 aneb funkčnost především

Dětský vozík za kolo QUPA je neskutečně variabilní. Stačí odmontovat tažnou tyč, namontovat přední kolečko a promění se ve sportovní kočárek. Za jednu cenu tak dostaváte dva plnohodnotné produkty: sportovní kočárek a dětský vozík za kolo.

 

Funkce sportovního kočárku

Funkci kočárku obstarává přední, otočné kolečko, které se dá v případě potřeby zaaretovat, aby se neprotáčelo a snadněji překonávalo nerovnosti. Boční, nafukovací kola o průměru 20 palců jsou pak zárukou toho, že s kočárkem projedete i těžším terénem. Jako každý správný moderní kočárek má i QUPA nastavitelnou výšku madla, brzdu ovládanou z rukojeti a velký zavazadlový prostor o objemu 30 litrů. Celý vozík složíte dvěma pohyby na placku a po odpojení bočních kol se v pohodě vejde do kufru každého středně velkého auta.

 

QupaQupa

 

Funkce vozíku za kolo

Sundejte kočárkové kolečko, nasaďte tažnou tyč a máte vozík za kolo, se kterým se můžete vydat na rodinný cyklovýlet. Do prostorného zavazadelníku nabalíte vše potřebné a listové odpružení zajistí malým pasažérům dostatečný komfort během jízdy. Tažná tyč je konstruována tak, aby v případě pádu kola vozík zůstal v horizontální pozici. Hliníkový rám chrání dítě ze všech stran, a když před jízdou překlopíte madlo nad střechu vozíku, získáte dodatečnou ochranu pro případ převrhnutí vozíku. Plusem je i možnost dokoupení druhého tažného zařízení na kolo, aby mohli vozík ke svému kolu připojovat střídavě oba rodiče.

 

QupaQupa

 

Jak v kočárku, tak ve vozíku můžete převážet děti už od prvního měsíce života. Stačí si přikoupit závěsné vajíčko, případně autosedačku Qeridoo (ta se vejde jen do dvoumístného modelu a k připevnění jsou potřeba speciální adaptéry). Závěsné vajíčko funguje na principu hamaky. K rámu vozíku se  připevňuje speciálními popruhy. Napnuté pásy pak dodatečně pohlcují otřesy, které se od podvozku mohou dostat do kabiny.

 

Technické parametry vozíku Qeridoo QUPA 1

Komfort:
- sedadlo s 5bodovým pásem
- kočárkové kolečko s aretací
- výškově nastavitelná tlačná rukojeť
- kryt 3v1 (proti hmyzu/slunci/vodě)
- tažné zařízení s univerzální spojkou
- BDS+ Systém tlumení listového péra
- parkovací brzda s ovládáním z rukojeti
- kompaktní rozměry po složení: 105 x 62 x 36 cm (d x š x v)
- délka s tažnou tyčí 140 cm
- úložný prostor 30 l
- nosnost 50 kg
- hmotnost 14 kg

 

Bezpečnost:
- splňuje DIN EN 15918
- testováno na škodlivé látky
- hliníkový rám s ochranou podlahy
- nízké těžiště pro větší stabilitu
- zvýšená světlá výška vnitřního prostoru
- ochrana proti nárazu zezadu
- postranní chrániče hlavy s reflexní fólií
- reflexní prvky na pláštích

 

Kompatibilita:
✓ závěsné vajíčko Qeridoo
✓ autovajíčka Qeridoo a Maxi-Cosi (jen pro dvoumístný model a se speciálními adaptéry)
× ski set Qeridoo na běžkování
× joggingové kolečko Qeridoo

 

klikni pro velký obrázek